Grupy Parafialne

Róże Różańcowe

W naszej parafii jest 7 Róż Różańcowych. Każda z nich składa się z 20 osób. Ich członkowie, odmawiając codziennie jeden dziesiątek różańca, modlą się w różnych  intencjach. Przewodniczącym każdej Róży jest zelatorka lub zelator, którzy są odpowiedzialni za zmianę tajemnic, kompletność Róży oraz systematyczne odmawianie różańca przez jej członków.

W naszej parafii zmiana tajemnic różańcowych odbywa się w pierwszą niedzielę miesiąca po mszy świętej o godz. 10.30.  Osoby pragnące włączyć się do wspólnej modlitwy prosimy o kontakt z księdzem Proboszczem – opiekunem Róż lub zelatorami.

Róże różańcowe w naszej parafii:

1. Św. Izydora
  2. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
  3. Królowej Pokoju
  4. Św. Jana Pawła II
  5. Św. Barbary
  6. Św. Faustyny
  7. Królowej Anielskiej
Schola

Przy naszej parafii od 2012 roku istnieje i działa schola dziecięco – młodzieżowa prowadzona przez Panią Annę Błaszczak. Obecnie grupa liczy 25 dziewczynek. Niemal w każdą niedzielę roku szkolnego oraz w czasie uroczystości i świąt schola ubogaca – poprzez śpiew – Msze Święte.

Próby odbywają się raz w tygodniu. Grupa rozwija się i czeka na każdego, kto lubi śpiewać i chciałby swoich sił spróbować przy mikrofonie. Zapraszamy wszystkich chętnych: zarówno dziewczynki jak i chłopców, którzy w ten sposób chcą wielbić Boga.

Oaza Dzieci Bożych

Oaza Dzieci Bożych przy Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Turzym Polu działa od 8 lat. W każdą środę lub piątek spotyka się grupka dzieci od klasy I do VI pod opieką katechetki Edyty Sabat i uczennic starszych klas, które pomagają
w organizacji spotkań, przygotowują ciekawe zabawy, a przede wszystkim towarzyszą w odkrywaniu Słowa Bożego. Dzieci z Oazy angażują się w przygotowywanie Nabożeństw różańcowych, Drogi krzyżowej oraz akcji „Kolędnicy misyjni”. Serdecznie zapraszamy dzieci do przyłączenia się do wspólnoty.

Ministranci

Ministranci służą Bogu, kiedy przyczyniają się do tego, aby Liturgia była piękna. Służąc we Mszy Świętej, są pomocnikami przy Jej sprawowaniu, jak i podczas innych nabożeństw liturgicznych. W naszej parafii jest obecnie 8 ministrantów. Ich spotkania odbywają się w każdy ostatni piątek miesiąca. Przygotowanie do służby liturgicznej ołtarza – czas kandydatury – trwa 6 miesięcy.

Zapraszamy chętnych chłopców, którzy chcą służyć Bogu i wspólnocie parafialnej.