Historia Parafii

Parafia Turze Pole została erygowana w dniu 2 września 1988 roku dekretem Księdza Biskupa Ordynariusza Ignacego Tokarczuka. Została ona wydzielona
z parafii Jasionów. Otrzymała ona tytuł Miłosierdzia Bożego. Na proboszcza został mianowany ksiądz Wojciech Frankiewicz, który swoją posługę duszpasterską rozpoczął w tymczasowej, drewnianej kaplicy znajdującej się przy budynku Bogdana Szewczyka.

W roku 1989 rozpoczęto przygotowania do budowy kościoła i plebani. Zakupiona została działka i cześć materiałów budowlanych. Projekt kościoła został wykonany przez Zdzisława Wojdanowskiego i Lucjana Krynickiego – pochodzących z Brzozowa inżynierów.

W dniu 19 listopada 1989 został poświęcony przez księdza Biskupa Ignacego Tokarczuka kamień węgielny.

W dniu 1 marca 1992 roku Ksiądz Biskup Edward Frankowski dokonał uroczystego poświęcenia kościoła pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego.

W roku 1992 nowym proboszczem został mianowany Ksiądz Henryk Hazik, który kontynuował prace przy kościele i plebani.

W roku 1997 na nowego proboszcza parafii został powołany Ksiądz Józef Zięba, który pełnił swoja posługę do roku 2016. W czasie jego posługi staraniem parafian udało się nabyć budynek pod dawnym sklepie, który po przebudowie służy wspólnocie parafialnej jako dom przed pogrzebowy. Zmaine uległo również prezbiterium kościoła gdzie został przebudowany ołtarz główny jak również zostały zainstalowane figury Świętych Jana Pawła Ii i siostry Faustyny.

W dniu 14 lutego 2016 roku miało miejsce uroczyste przekazanie i wprowadzenie w obowiązki administracyjne Księdza Andrzeja Barańskiego, który objął swoje obowiązki po księdzu Ziębie, który po ciężkiej chorobie zmarł w dniu 27 kwietnia 2016 roku.

W dniu 23 września 2018 roku Ksiądz Arcybiskup Adam Szal dokonał uroczystego poświęcenia oraz konsekracji Kościoła Parafialnego pw. Miłosierdzia Bożego w Turzym Polu.

Galeria z tego wydarzenia:

Ołtarz Główny

Dom Pogrzebowy